Güç Kalitesi Ölçüm Sistemi EK-8 TEİAŞ

TEİAŞ Güç Kalitesi Ölçüm Sistemi EK-8 duyurusu:

TEİAŞ 23.10.2013 tarihinde yeni bir açıklama yayınlayarak, yeni bağlantı yapan sistem kullanıcılarına
4 ay,mevcut sistem kullanıcılarına ise bağlantı anlaşmasının imzalanma tarihinden itibaren 12 ay süre
tanımıştır.Bu süre sonunda ilgili kullanıcıların EK-8 olarak yayınlanan tebliğe uygun olarak
sistemlerini kurup TEİAŞ kabullerinin yapılmasını istemektedir. NSC olarak gerekli bilgilendirmeler
müşterilerimize yapılmaktadır. Siz değerli müşterilerimizden ve web ziyaretçilerimizden gelişmeleri
sitemizden takip etmenizi rica ederiz.Konuyla ilgili yeni duyuruya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

“Teias Güç Kalitesi Duyurusu 23.10.2013”

Saygılarımızla,

Güç Kalitesi Ölçüm Sistemi:

TEİAŞ Bağlantı anlaşması imzalayan enerji santrallerine yeni bir tebliğ göndererek Milli Güç Kalitesi Ölçüm Sistemi kapsamında gerekli hazırlıkları yaparak tesislerinde Güç Kalitesi Ölçüm Sistemlerini Tesis etmelerini zorunlu kılmıştır. Bu sisteme ilişkin termin tarihinin açıklanmamasına karşın tesislerin gerekli hazırlıkları yapmaları için EK-8 olarak sistemin kurulması ve gerekli şartları bildirir bir doküman yayınlamıştır. Sistemin kurulumu için yeni tesislere 4 ay süre tanınmış, eski tesisler için ise kurulumla ilgili tarih netleştirilmemiştir. Bununla ilgili olarak TEİAŞ ın yakın zamanda bir açıklama yapması beklenmektedir.

NSC Teknoloji olarak sektörün ihtiyaçlarını ve yenilikleri sürekli takip eden firmamız Müşterilerine “Güç Kalitesi Ölçüm Sistemi” nin ihtiyaçlarını ve standartlarını karşılayacak altyapı ve proje çalışmalarını tamamlamış ve ilgilenen müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.

EK-8 Dökümanında yeralan gerekli IEC şartlarına haiz Güç Kalitesi Ölçüm Cihazlarının temin ve montajı, bu cihazların verilerinin TEİAŞ ın istediği formatlarda tesiste bulunan bir sunucuya aktarılması, bu sunucuda ilgili dökumanda yer alan veri ve olay kayıtlarının en az 6 ay süreyle tutulması ve TEİAŞ ın öngördüğü protokollerle sunucuya erişimini sağlayacak altyapının hazırlanması anahtar teslimi olarak tarafımızdan yapılmakta, uzaktan erişim teknolojileri sayesinde mevzuatta veya veri formatlarında meydana gelecek değişiklikler anında müşteri sunucularında güncellenmektedir.

Gerekli bilgi için iletişim sayfamızda bulunan kontak bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.